Duminică toată lumea muncea… “să dăm bine la poze” – scriu orădenii de pe grupul de Facebook Oradea Altfel, adăugând o fotografie care îl arată pe primarul Birta duminică, inspectând șantierul ce pare veșnic de la Podul Intelectualilor, cu toate că noul an școlar bate la ușă!
Luni însă, spun cetățenii, e din nou liniște și pace. Bătaie de joc la adresa orădenilor.
![](https://bihornews.ro/wp-content/uploads/2023/09/y-8.jpg)
Comunitatea orădeană, cer oamenii, merită mai mult respect! (sursa)