O cititoare BihorNews.ro ne semnalează o postare a unui orădean (AA) activ îndomeniul organizațiilor neguvernamentale care acum câteva zile publica pe o rețea de social media următorul mesaj:
”Anul 2024, Bihor, România. O instituție condusă de cel mai performant lider din lume, care a condus vreme de trei mandate și cea mai performantă primărie de pe glob. Nu vă spun care…
Instituția lansează în dezbatere Regulamentul pentru finanțări nerambursabile pentru ONG-uri în care se pune accentul pe elaborarea de broșuri, cărțăi și CD-uri pe diverse teme…”
![](https://bihornews.ro/wp-content/uploads/2024/03/WhatsApp-Image-2024-03-08-at-09.11.02-1024x854.jpeg)
”Nu am putut să citesc mai departe de ATENȚIE! NECONFORMITATE ADMINISTRATIVĂ DACĂ: nu ai dosar cu șină, nu ai numerotat, semnat și ștampilat fiecare pagină în colțul dreapta-sus, nu ai pus conform cu originalul pe ce trebuie și dacă nu ai atașat alte acte, de la alte instituții și copie după buletin.
Nici numai contează, probabil, ce e în dosar” – scrie orădeanul.
”Digitalizarea p…” – conchide el, sec.