Țeapă a la Lidl – ne scrie un orădean supărat, pe drept, pentru că supermarketul la care a făcut cumpărături i-a pus pe bon garanția pentru returnarea unui ambalaj din plastic, fără să existe însă pentru cumpărători posibilitatea de a le preda înapoi și a-și recupera garanția.
Te taxează pentru garanție, dar nu îți cumpără înapoi flacoanele – scrie orădeanul.
![](https://bihornews.ro/wp-content/uploads/2024/01/WhatsApp-Image-2024-01-25-at-10.35.04-1-416x1024.jpeg)
Cumpărătorul, mai scrie acesta, rămâne cu paguba, iar la câte milioane de sticle vând în toate magazinele, iese un profit bunicel pentru supermarketuri. Necinsitit de mare!…
![](https://bihornews.ro/wp-content/uploads/2024/01/WhatsApp-Image-2024-01-25-at-10.35.04-1-1-540x1024.jpeg)
Flaconul de plastic din imagine nu are eticheta cu garanția de 50 de bani, cum ar trebui, dar pe bon garanția a fost încastă.
Cum să nu iubești capitalismul, în toate formele lui?…