Doi norocoși au dat lovitura duminică la tragerile loto, câștigând împreună peste 4,4 milioane de euro.

Premiul de categoria I la Loto 6/49, în valoare de peste 1,96 milioane de euro, a fost câștigat cu un bilet cumpărat online prin aplicația AmParcat.ro, în timp ce premiul la Noroc, de peste 2,45 milioane de euro, a fost câștigat cu un bilet jucat la o agenție din Câmpulung Moldovenesc

Biletul câștigător la Loto 6/49 a costat doar 17,50 lei și a fost completat cu două variante simple la 6/49 și una la Noroc.

Este al doilea câștig major din 2025 la această categorie, după cel din martie când un alt jucător a luat peste 31,5 milioane lei.

Câștigătorul premiului Noroc a investit 24,50 lei într-un bilet cu trei variante simple la Loto 6/49 și o variantă la Noroc.

Ambii câștigători au la dispoziție 90 de zile pentru a-și revendica premiile, conform regulamentului Loteriei Române. (sursa)

Articolul precedentFrigul nu se dă dus!
Articolul următorDecizie stupidă a guvernului britanic. În loc să oprească bărcile cu migranți ilegali și posibili teroriști care vin din Franța, anulează angajările de specialiști străini în sistemul medical, care depinde de oameni din afara țării