Echipa Sepsi OSK a învins vineri, pe teren propriu, formaţia Petrolul Ploieşti, scor 2-0, în primul meci al etapei a 18-a din Superligă.

Gazdele au deschis scorul prin Rondon, care a înscris cu o lovitură de cap, în minutul 16. Rondon a reuşit dubla în minutul 56, când a marcat pentru 2-0. În minutul 66 Cosmin Matei a înscris şi el, dar golul a fost anulat pentru ofside, după consultarea VAR. Sepsi se află pe locul 7 în clasament, cu 25 puncte. Petrolul se află pe poziţia a şasea, cu 26 de puncte.

Eroul mneciului a fost Cosmin Matei. În prelungirile primei reprize, la scorul de 1-0 pentru Sepsi, el a avut șansa de a dubla avantajul gazdelor. Doar că portarul oaspeților era căzut în urma unui duel cu un jucător de la Sepsi, iar Matei a preferat să trimită mingea în afara terneului. (sursa)

Articolul precedentĂsta da noroc! Un român a prins ROBOR de 1% de Black Friday
Articolul următorHandbal feminin. România a învins Spania în ultima secundă! Reacția comentatorului (VIDEO)